Stiri
03.04.2016

Duminica (03.04.2016) s-au intalnit pe stadionul ,,Cornel Negoescu" cele mai bune echipe de copii nascuti in anul 2004 din judetul Buzau!

Acesta a fost si meciul care a stabilit , in mare parte , ocupanta locului 2. Elevii lui Catalin Cighir s-au impus cu scorul de 3-1 distantandu-se la 5 puncte de Soimii. Jocul a inceput foarte bine pentru ,,Soimii" lui Nita George. Acesta a efectuat o schimbare foarte inspirata prin introducerea in teren a lui Diaconu Vicentiu , care a inscris dintr-o lovitura libera de la aproximativ 20 m. Dupa acest gol Soimii au picat inexplicabil si au incasat doua goluri pana la pauza. L.P.S.-ul a marcat si cel de-al treilea gol imediat dupa pauza si tabela a inghetat la acest scor.